خدمات جذب و تامین نیروی مهندس جهت تکمیل اعضای شرکت های متقاضی رتبه
خدمات ایزو و استاندارد، اخذ ایزو و استاندارد های داخلی و بین المللی
ارتباط با متخصصان شرکت، مشاوره رایکان در امور ثبت، تغییرات، رتبه بندی، حسابداری و ... 88935070 88938101
Array
ثبت شرکت در قبرس مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

يکي از سوال هايي که براي اقلب مردم به هنگام انتخاب قبرس براي دريافت اقامت مطرح مي شود، نحوه کار در قبرس است. در قبرس برخي مشاغل کارآيي و کشش دارند و برخي مشاغل ديگر کم رونق هستند. اگر بخواهم ليستي تهيه کنم، ترجيح مي دهم آنهايي که رونق دارند را بنويسم. فراموش نکنيد قبرس کشور کوچکي است و نبايد آنرا با کانادا و استراليا و آمريکا مقايسه نمود. البته اين را هم بگويم که نکات مثبتي هم گاهي نسبت به اين کشورها دارد.

به طور کلي بد نيست بدانيد نرخ بيکاري در قبرس بسيار پايين و رتبه سوم در اروپا (در کم بودن) را با 3.5% بيکاري دارد. کانادا و استراليا با حدود 8 درصد و آمريکا با 10% و انگلستان با 9 درصد بيکاري بيشتري دارند. ولي با اين وجود فرصت هاي موجود در اين کشورها از قبرس بيشتر است و در برخي موارد در قبرس اصلا کشش شغلي وجود ندارد.

مشاغل مالي:
قبرس بهشتي براي صاحبان مشاغل هاي مالي است. تقريبا تمام بروکرهاي معتبر دنيا دفتري در قبرس دارند. معامله کنندگان ارز، نفت، طلا و ساير موارد بورسي.
از نظر بانکداري نيز قبرس محل مناسبي براي مشاغل مرتبط است. علت اين امر شايد نظام مالياتي واقعا ساده و قابل هضم قبرس باشد. تمام مشاغل و درآمدهاي افراد 10% سود خالص ساليانه خود را ماليات مي دهند. براي مقايسه با سيستم ايران، يادآوري مي کنم در ايران 5% درآمد ناخالص به اضافه 25 الي 45 درصد سود خالص به عنوان ماليات در نظر گرفته مي شود که براي مشاغل توليدي حداقل 6 برابر قبرس و براي مشاغل خدماتي حدود 10 برابر يا بيشتر از قبرس است. نرخ ماليات بر ارزش افزوده در قبرس بين 5% براي مواد غذايي و کالاهاي اساسي تا 15% براي تفريحات و کالاهاي لوکس است.

مشاغل توريستي:
قبرس براي تمام مشاغلي که ربطي به توريسم دارند بهشت است! رستوران ها، هتل ها، فروشگاه هاي توريستي، ورزش هاي تفريحي و ساحلي و غيره.
درآمد عمده کشور که جمعيتي 80 بار کمتر از ايران دارد تقريبا نصف ايران است و از راه توريسم است. يعني توريسم در اين کشور تقريبا نصف نفت ما درآمد دارد و اين باعث شده است که مردم اين کشور 5 بار از ايرانيان به طور متوسط پولدارتر باشند.

مشاغل کشاورزي و دامداري:
من اطلاعات کمي در اين حوزه ها دارم ولي مي دانم دولت قبرس حمايت زيادي از اين بخش ها مي نمايد. مزارع سيب زميني و جو مهمترين بخش کشاورزي قبرس هستند. دامداري هم رونقي دارد ولي اطلاعات دقيق تري ندارم.

ساخت و ساز مسکن:
اين بخش براي ايرانيان بسيار آشناست! فکر کنم ايرانيان زيادي در قبرس اين کار را امتحان کرده اند و در بين آنها شرکت نيکادا و رکسانا پارس بزرگترين ينگاه هاي املاک هستند که با سازنده هاي مختلفي کار مي کنند. متاسفانه اين دو شرکت املاک بسيار گراني به ايرانيان پيشنهاد مي کنند که به نظر من ارزش اعداد اعلام شده را ندارند. به همين دليل کمتر خارجي ها از آنها خريد مي کنند و يا به خارجي ها به اجبار قيمت هاي پايينتري عرضه مي کنند.
به هر صورت اگر مي خواهيد در اين حوزه مشغول به کار شويد، توصيه مي کنم به فکر ساختن يک ساختمان 8 واحدي نباشيد و حداقل با سرمايه اي براي يک مجموعه 30-40 واحدي شروع کنيد.
قيمت زمين در قبرس متفاوت است ولي مي توان با متري 1000 يورو زميني تهيه کرد و هزينه ساخت خانه هم تقريبا 500 يورو به ازاي هر متر مربع است.

تجارت:
قبرس داراي يک بندر بزرگ ترانزيت کالا به نام ليماسول است که بزرگترين شهر اين کشور نيز محسوب مي شود. اين بندر و موقعيت استثنايي قبرس که بين سه قاره آسيا، اروپا و آفريقا قرار دارد سبب گرديده است که مشاغل مربوط به صادرات و واردات و بازرگاني و تجارت رونق بسيار خوبي داشته باشند. خطوط کشتيراني ايران نيز در اين بندر حضور فعالي دارند.
ساير مشاغل پر رونقي که من با آنها برخورد کرده ام در قبرس شامل حسابداري، حقوق، تبليغات و برنامه هاي بازاريابي و بازرگاني، آموزشي و مشاغل در ارتباط با هنر مي باشد.

اما مشاغلي هم هستند که من اثري از رونقشان در قبرس نديدم. مانند توليدات صنعتي، پزشکي، مهندسين مختلف و يا بسياري از کارهاي خدماتي که در ايران و ساير کشور ها رونق دارند. به هر حال  قبرس يک کشور مصرف کننده است و خبري از توليد به شکل وسيع نيست.

همین امروز با ما تماس بگیرید و اقدام به ثبت شرکت و شروع کسب و کار در قبرس کنید.